Новини

Нові вимоги від старих знайомих, або що чекати від банків

Кілька головних тез першого заступника Голови НБУ Катерини Рожкової у інтерв’ю виданню «Мінфін»:
🔶 Про підвищення порогу обов’язкового фінмоніторингу до 400 тис грн.
Це суттєво спрощує роботу банкам. Тепер вони менше передаватимуть інформації у Держфінмоніторинг, який був завалений повідомленнями про звичайні операції.
95% всіх клієнтів банків входять до низькоризикової групи. Не за всіма операціями понад 400 тис. грн потрібно вимагати довідку про доходи, як і не за всіма операціями, нижче цієї суми не потрібно вимагати. На фінансові операції потрібно дивитися по суті, а не по формі.
🔷 Про поповнення готівкою картки через термінал до 5 тис. грн.
По-перше, у ЄС всі перекази готівкою вимагають ідентифікації, незалежно від суми. Тобто, від 0.01 євроцентів. По-друге, 96% всіх операції в Україні із внесення готівки на картки через термінали – менше 5 тис. грн. По-третє, середній чек операції в терміналах – 832 грн. Зважаючи на рівень cashless-економіки в Україні та консультації з ринком досягли консенсусу. 5 тисяч грн – це той поріг, який буде безболісним для більшості клієнтів.
🔶Про віддалену ідентифікацію
Ми за те, щоб додаток «Дія» можна було використовувати для ідентифікації. Але ще потрібно провести технічну роботу. І не всі банківські клієнти мають оцифровані документи для використання цього сервісу. Для тих, хто використовує паспорти «книжечки», є BankID НБУ та інші механізми.
🔷Про відмови банків в обслуговуванні
Просто так банк нікого до сумнівних клієнтів не вносить. Якщо це сталося помилково, то зв’яжіться з банком і проясніть ситуацію. Якщо ж, наприклад, плануєте велику операцію, то попередьте обслуговуючий банк заздалегідь. До нас потрапляли такі скарги. Практично у всіх випадках проблема у втраті взаєморозуміння з банком.
🔶Про обмін інформацією про сумнівних клієнтів
Новий закон дає право банкам обмінюватися інформацією про тих клієнтів, яким відмовили в осблуговуванні. Така система розробляється на базі банківської асоціації. Це дозволить припинити міграцію «схемників» з банку до банку, а також боротися з тими, хто намагається обійти закон. Більшості громадян це не стосується.
🔷Чому потрібен був новий закон
Одне із завдань закону – це боротьба з тіньовою економікою і нелегальними доходами. Якби ми його не прийняли, країна могла б опинитися в «сірій» зоні. А це означало б, що до наших компаній та громадян за кордоном застосовувалися б дуже жорсткі вимоги. Це сильно ускладнило б і ведення бізнесу, і приватні операції, такі як оплата за навчання, лікування, покупок тощо.

Один коментар

  1. Константин

    Спасибочки за достоверную информацию. Каждый хочет узнавать самые последние новости о том, что происходит в мире звезд, как они живут, что звезды делают, как одеваются, что едят и пьют, и само собой – как они расслабляются. Для этого читал здесь самые новые новости из мира шоу-бизнеса, в которых будет рассказано обо всем и обо всех звездах шоу-бизнеса, актеров кино, Instagram, Tik-Tok и других знаменитых звездах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.